Manager General

Viorica Vizitiu – “În fiecare zi din viața mea mă întorc în copilărie și retrăiesc cele mai prețioase momente prin joacă, veselie și iubire.”

Director

Maria Dima – “Cea mai frumoasă meserie este cea în care nu simți că lucrezi, ci că dai cu plăcere tot ce e mai bun din tine. Eu mă simt norocoasă.”

Educatoare

Andreea Petronela Oniceanu – “Alături de copii, descopăr și învăț ce este iubirea.”

Livia Bălan – “Partea mea preferată din zi este când se adună toți copiii în jurul meu și ne dăm o îmbrățișare.

Bianca Gabriela Frigură– “În acest loc totul este vesel și asta îmi place cel mai mult. Nu degeaba se numește Grădinița Veselă.”

Alexandra Avram– “Pe zi ce trece îmi dau seama că lucrul cu copiii mă împlinește din ce în ce mai mult.”

Alice Grigoraș– “Copiii spun cele mai trăznite lucruri și asta mă binedispune în fiecare zi.”

Georgiana Gabriela Tîrzuman– “Grădinița este a doua mea casă, iar copiii și colegii sunt familia mea de la serviciu.”

Asistentă

Gabriela Hariton – “Toți sunt copiii mei și fiecare primește în mod egal grijă, atenție, o vorbă bună și o mângâiere.”

Îngrijitoare

Alina Bălan – “Educatorii, colegii, copiii și părinții sunt mulțumiți de mine și asta mă face fericită.”

Alina Ignat – “Mereu sunt pregătită să ofer o îmbrățișare atunci când este nevoie de ea.”

Psihoterapeut

Ștefania Maria Milea – “Copilul meu interior se joacă mereu și nu încetează să exploreze. Noi doi facem o echipă bună împreună și asta ne ajută să oferim mai departe darul nostru, atât copiilor, cât și părinților și educatorilor.”

Teacher de Engleză

Marinica Maftei – “O grădiniță unde liniștea sufletească și voia bună se simt de cum intri pe ușă.”